Новини

7 січня одне з найголовніших християнських свят – Різдво Христове

Щороку 7 січня весь православний світ відзначає одне з найголовніших християнських свят — Різдво Христове.

Це світле свято встановлене на честь народження у плоті Сина Божого Дівою Марією. Згідно з Євангелієм Ісус Христос народився в часи правління імператора Августа в юдейському місті Віфлеємі.

У ніч Народження Христа його сім'я опинилася в печері, що використовувалася як хлів, а тому у Різдвяному вертепі немовля Ісус зображується в яслах із сіном в оточенні людей, овець і корів.

У момент народження Христа зійшла Віфлеємська зірка, що вказала про цю значну подію мудрецям зі Сходу. До Христа прийшли поклонитися пастухи, а потім і волхви з безцінними дарами — золотом, ладаном і смирною.

Дізнавшись про народження Христа, цар Ірод велів убити всіх дітей у віці до 2 років, але чоловік Марії Йосип дивом врятував свою сім'ю, втікши до Єгипту і перебуваючи там до самої смерті Ірода.

Велике свято Різдва Христового починається напередодні, 6 січня, з Різдвяного Святвечора. Його значення настільки велике, що навіть літочислення ми ведемо саме від моменту появи на небі першої зірки, що знаменує Народження Ісуса Христа.

Святий Вечір є останнім днем ​​40-денного посту і періодом посиленого приготування до святкування Різдва Христового. Традиційно в цей день не можна їсти до появи першої зірки на небі.

Різдво – це родинне свято. Щоб ушанувати Христа, який своєю смертю врятував людство, християни кожного року святкують його народження. У Святвечір люди збираються біля ялинки та куштують святкову кутю. Цього дня навідують близьких родичів, вшановують померлих предків, згадують хресних батьків. А молодь та діти йдуть колядувати та розігрувати вертеп, тобто традиційну різдвяну виставу, до якої готувалися заздалегідь і виготовляли колядницькі обладунки – восьмикутну зірку, маски Кози, Ведмедика.

Прикмети на Різдво:

Якщо небо зоряне — кури будуть добре нестися і до багатого врожаю гороху.

Зоряне небо після опівночі — літо буде сухим і врожайним.

Місячна ніч — до врожаю кавунів і динь.

Дерева заледенілі — до врожаю горіхів і плодів.

Сніговий вечір — буде врожай на яблука.

Іній або сніг — літо буде мокрим.

Якщо зерна куті піднялися через край — добре, а якщо впали на дно — погано.

Щиро вітаємо усіх з Різдвом Христовим! Бажаємо родинного тепла та затишку, благословенної різдвяної зірки, смачної куті.

Редакція газети «Педагогічні обрії»

Read 703 times