Новини

У бібліотеці експонується виставка картин Олександра Суся «Друга борода»

В сучасному світі бібліотека є центром тяжіння нових віянь, прогресивних ідей, креативних думок. Суспільні процеси впливають на бібліотеки, змушують їх змінюватися, наповнювати новим змістом бібліотечний простір, часто трансформуючи його в арт-простір – місце для читання, спілкування, прилучення до світу прекрасного. В університетській бібліотеці вже стало традицією організовувати експозиції художніх робіт, авторами яких є студенти та митці Переяслава-Хмельницького.

У читальній залі імені М. Грушевського експонується авторська виставка молодого переяславського художника Олександра Суся, яка має назву «Друга Борода». Творчий доробок, представлений на виставці, налічує 14 картин. Олександр Сусь – уродженець міста Переяслава-Хмельницького, випускник педагогічного факультету ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький ДПУ імені Григорія Сковороди» за спеціальністю «Образотворче мистецтво», учасник багатьох всеукраїнських та регіональних художніх виставок.

Чимало переяславців знайомі з роботами митця, які постійно експонуються на виставкових майданчиках рідного міста. У бібліотеці університету така експозиція картин організована вперше. Персональна виставка – це завжди подія, новий крок художника до глядача, особливо молодого.

Власні життєві враження та творчий досвід спонукають Олександра до викладу трансформованих ідей на полотні. Метафоричні сюжети картин приховують глибокі філософські роздуми про плинність буття, моральні цінності людства (Диптих «Подіум», «Алтар», «Народився»). Художник заглиблює глядача в світ української культури, історії, міфології, втілює тему історичної та персональної пам’яті («Папай», «Мамай», «Дерево Роду»).

Образ генія українського народу Тараса Шевченка постає на картинах художника як символ національної свободи, торжества правди, утвердження людської та національної гідності. Творчість Шевченка давно стала частиною духовної сутності українців. Шевченко вічний і завжди сучасний. Звернення до образу Шевченка – це ще й прагнення торжества моральної краси людини («Ростки»).

Творчість – це постійний пошук. Як і вжитті, так і в творчості з часом приходить переусвідомлення, новий період, коли на ті самі речі митець дивиться під іншим кутом зору, знаходить і втілює нові засоби для самовираження («Бродяги. Молодість», «Бродяги. Старість», «Бродяги. В коридорі»).

Виставка триватиме до грудня 2018 року.

Тетяна Деркач, провідний бібліотекар

Read 789 times