7 січня одне з найголовніших християнських свят – Різдво Христове

Щороку 7 січня весь православний світ відзначає одне з найголовніших християнських свят — Різдво Христове.

Це світле свято встановлене на честь народження у плоті Сина Божого Дівою Марією. Згідно з Євангелієм Ісус Христос народився в часи правління імператора Августа в юдейському місті Віфлеємі.

У ніч Народження Христа його сім'я опинилася в печері, що використовувалася як хлів, а тому у Різдвяному вертепі немовля Ісус зображується в яслах із сіном в оточенні людей, овець і корів.

У момент народження Христа зійшла Віфлеємська зірка, що вказала про цю значну подію мудрецям зі Сходу. До Христа прийшли поклонитися пастухи, а потім і волхви з безцінними дарами — золотом, ладаном і смирною.

Дізнавшись про народження Христа, цар Ірод велів убити всіх дітей у віці до 2 років, але чоловік Марії Йосип дивом врятував свою сім'ю, втікши до Єгипту і перебуваючи там до самої смерті Ірода.

Велике свято Різдва Христового починається напередодні, 6 січня, з Різдвяного Святвечора. Його значення настільки велике, що навіть літочислення ми ведемо саме від моменту появи на небі першої зірки, що знаменує Народження Ісуса Христа.

Святий Вечір є останнім днем ​​40-денного посту і періодом посиленого приготування до святкування Різдва Христового. Традиційно в цей день не можна їсти до появи першої зірки на небі.

Різдво – це родинне свято. Щоб ушанувати Христа, який своєю смертю врятував людство, християни кожного року святкують його народження. У Святвечір люди збираються біля ялинки та куштують святкову кутю. Цього дня навідують близьких родичів, вшановують померлих предків, згадують хресних батьків. А молодь та діти йдуть колядувати та розігрувати вертеп, тобто традиційну різдвяну виставу, до якої готувалися заздалегідь і виготовляли колядницькі обладунки – восьмикутну зірку, маски Кози, Ведмедика.

Прикмети на Різдво:

Якщо небо зоряне — кури будуть добре нестися і до багатого врожаю гороху.

Зоряне небо після опівночі — літо буде сухим і врожайним.

Місячна ніч — до врожаю кавунів і динь.

Дерева заледенілі — до врожаю горіхів і плодів.

Сніговий вечір — буде врожай на яблука.

Іній або сніг — літо буде мокрим.

Якщо зерна куті піднялися через край — добре, а якщо впали на дно — погано.

Щиро вітаємо усіх з Різдвом Христовим! Бажаємо родинного тепла та затишку, благословенної різдвяної зірки, смачної куті.

Редакція газети «Педагогічні обрії»

Read 265 times

Join Our Newsletter

Signup to hear the latest from our company by joining our newsletter program below.