«Elsevier» проведе вебінари щодо використання баз даних «ScienceDirect» та «Scopus» – графік проведення

Бібліотека Університету Григорія Сковороди в Переяславі > Публікації > Вебінари > «Elsevier» проведе вебінари щодо використання баз даних «ScienceDirect» та «Scopus» – графік проведення

Новий тиждень несе нові, гарні новини для науковців та редакторів наукових видань! З 15 квітня до 20 травня 2021 року компанією «Elsevier» заплановано провести серію вебінарів українською та англійською щодо використання баз даних «ScienceDirect» та «Scopus» – повідомляє сайт МОН.

 У чому суть? Вебінари буде присвячено питанням взаємодії з базами даних «ScienceDirect» та «Scopus», висвітлюватимуть процедури відбору та критерії, за якими здійснюється відбір видань для індексування, роботу з профілями вчених та установ у «Scopus», а також можливості використання аналітичного інструмента «SciVal» для пошуку грантів і оцінювання діяльності вчених та установ.

Хто лектори? Лекторами виступлять експерти компанії «Elsevier» Катажина Ґаца-Зайонц, Бартломей Вєнцковскі, Кейт Патирак та тренер «Elsevier» Марина Назаровець.

Кому буде цікаво та корисно? Інформація, яку буде розглянуто під час вебінарів, стане в пригоді керівникам закладів вищої освіти та наукових установ, редакторам і членам редколегій наукових видань, науковим співробітникам, аспірантам та студентам.

Що передбачено за участь? Учасники зможуть отримати електронні сертифікати про участь їх можна буде завантажити після проходження відповідного вебінара на платформі «BrightTALK».

Коли що? Залюбки знайомимо з графіком проведення та покликаннями для реєстрації та участі:

Тема 1. «Критерії та процес відбору журналів у Scopus: семінари для редакторів та видавців наукових видань» (англійською мовою)

«Scopus» – найбільша реферативна база даних, що містить інформацію про рецензовану літературу понад 5 тисяч видавництв. Метою семінару, до участі в якому запрошуються насамперед видавці та редактори наукових видань, є всебічне висвітлення критеріїв та процесу відбору журналів для індексування в базі даних «Scopus», що здійснюється незалежною Консультативною радою з відбору контенту. Редактори наукових видань матимуть змогу дізнатися, які недоліки найчастіше виявляються під час відбору журналів та як їх можна виправити, щоб збільшити шанси журналу на індексування в «Scopus».

Реєстрація та участь: 16 квітня 2021 року об 11.00 (за київським часом) – реєстрація тут.

22 квітня 2021 року о 14.00 (за київським часом) – реєстрація тут.

 

Тема 2. «10 способів заощадити час та зусилля із «Scopus»» (англійською мовою)

Як можна підвищити ефективність пошуку в «Scopus»? У базі даних «Scopus» є понад 70 мільйонів записів. Ефективний пошук є ключем до створення всебічних оглядів літератури. Під час вебінара ми представимо функції, що полегшують використання «Scopus» для вчених.

Реєстрація та участь:  15 квітня 2021 року о 12.00 (за київським часом) – реєстрація тут.

 

Тема 3. «Здійснюйте нові відкриття, поєднуючи можливості «Scopus» та «ScienceDirect»» (українською мовою)

Приєднуйтесь до вебінара, щоб дізнатися, як використання баз даних «Scopus» та «ScienceDirect» може допомогти досягнути успіху у ваших дослідженнях. Під час цього вебінара ви дізнаєтесь про можливості та охоплення кожного інструменту. Ми також пояснимо, як ці дві платформи доповнюють одна одну, і покажемо вам, як найбільш ефективно можна використовувати їх разом.

Реєстрація та участь:  22 квітня 2021 року о 10.00 (за київським часом) – реєстрація тут.

 

Тема 4. «»SciVal» для дослідників – гранти. Як використовувати бібліометричні дані з метою пошуку грантів?» (англійською мовою)

Ви запитуєте себе, чи готові подати заявку на грант? Під час вебінара ви дізнаєтесь, як порівняти свої досягнення з досягненнями людей, які вже виграли грант? Як знайти наукові центри для співпраці з метою отримання гранту у вашій країні та за кордоном? За якими темами можна описати свої наукові досягнення?

Реєстрація та участь:  22 квітня 2021 року о 12.00 (за київським часом) – реєстрація тут.

 

Тема 5. «Профілі автора та установи у «Scopus»» (українською мовою)

Вебінар буде присвячений питанням пошуку профілів авторів та установ у базі даних «Scopus». Як правильно шукати профілі автора чи установи? Яку інформацію вони містять? Як їх можна відкоригувати? Навіщо та як саме вчені мають дбати про власні профілі та оновлювати їх?

Реєстрація та участь:  6 травня 2021 року о 10.00 (за київським часом) – реєстрація тут.

 

Тема 6. «Пошук інформації у «Scopus»» (українською мовою)

Як отримувати релевантну інформацію в базі даних «Scopus»? Простий та розширений пошук документів. Робота з отриманими результатами, їх аналіз, експорт, збереження та створення повідомлень. Як шукати журнали, які індексуються в «Scopus», для читання та публікації власних статей, оцінювати та порівнювати їх за бібліометричними параметрами?

Реєстрація та участь:  20 травня 2021 року о 10.00 (за київським часом) – реєстрація тут.

 

Тема 7. ««SciVal» для дослідників – напрям оцінювання, як шукати інформацію?» (англійською мовою)

Оцінювання є справжнім викликом для університетів та дослідників. У цьому процесі варто використовувати всі доступні варіанти. Ми хотіли б поділитися інформацією, яку може нам надати база даних «Scopus» та які дані ми можемо знайти в інструменті «SciVal».

Під час цього вебінара ви дізнаєтеся детальніше, які дані доступні в «Scopus» та як ви можете їх отримати; як використовувати «SciVal» у різних процесах оцінювання та оброблення даних; про зведені дані та періодичні звіти; про роботу з класифікаціями та рейтингами.

Реєстрація та участь:  20 травня 2021 року о 12.00 (за київським часом) – реєстрація тут.

 

Тема 8. «Відкриті наукові інструменти для виявлення, просування та обміну дослідженнями» (англійською мовою)

На вебінарі представлять інструменти, які дозволять дослідникам знаходити дані, ділитися науковими ідеями та покращувати результати своїх досліджень. Йтиметься про відкриті масиви даних, що підтримують співпрацю в наукових дослідженнях з різних дисциплін, використання відкритого доступу до результатів досліджень; варіанти відкритого доступу для спільного використання досліджень на початковому етапі та препринтів тощо.

Реєстрація та участь: 25 травня 2021 року о 13:00 (за київським часом) – реєстрація тут.

 Не прогавте прекрасних весняних наукових нагод – вони того варті!

 За матеріалами сайту МОН

Перейти до вмісту