Запрошуємо взяти участь у конференції «Українці – жертви німецьких концентраційних таборів. Остарбайтери. Діти війни»

Бібліотека Університету Григорія Сковороди в Переяславі > Публікації > Анонси > Запрошуємо взяти участь у конференції «Українці – жертви німецьких концентраційних таборів. Остарбайтери. Діти війни»

У червні 2021 року виповнюється 80 літ від початку воєнних дій нацистської Німеччини на території України. В історії Другої світової війни в усіх народів залишилося ще чимало недослідженого.

Відтак, запрошуємо всіх бажаючих взяти участь у Міжнародній науковій конференції «Українці – жертви німецьких концентраційних таборів. Остарбайтери. Діти війни», яка відбудеться 14 травня 2021 року у Білоцерківському національному аграрному університеті.

Організатори конференції: Німецько-українське наукове Об’єднання ім. Ю. Бойка-Блохина; Білоцерківський національний аграрний університет; Науковий центр Блохинознавства при ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди».

Планується робота за такими напрямками:

 1. Перші нацистські табори в Німеччині та їх призначення.
 2. Україна в роки Другої Світової війни: концтабори (КТ), тюрми та ґестапо на окупованій території України (1941-1944).
 3. Концентраційні табори в роки Другої Світової війни в інших країнах (КТ).
 4. Відомості українських інституцій та громадських організацій у дослідженні КТ, де перебували українці. Архівні документи.
 5. Жінки-невільниці та діти-в’язні в КТ.
 6. Експерименти нацистів у КТ над людьми.
 7. Остарбайтери-українці в Німеччині: умови їх життя та праці.
 8. Церква та її служителі в умовах КТ.
 9. Спомини українців у своїх книгах та очевидців-свідків на суді над нацистами.
 10. Доля українців, які отримали статус «дитина війни». Неповнолітні українці-учасники війни.
 11. Матеріали виставки «Світ пам’ятає – ми визнаємо»: книги, журнали, наукові збірники, копії архівних матеріалів, малюнки тощо.

Робочі мови конференції: українська, німецька, англійська.

Форми участі: очна, заочна, онлайн (в разі продовження карантину).

Для участі в науковому зібранні та складанні програми конференції просимо надіслати електронну заявку. Зареєструватися можна за посиланням: https://conferences.btsau.edu.ua/node/39.

Просимо надсилати Ваші матеріали доповідей, статті на адресу організаторів конференції: olantarpan@ukr.net до 20 квітня 2021 року.

Публікація матеріалів. Статті, доповіді будуть опубліковані у ХІІІ-му науковому збірнику «Німецько-українського наукового Об’єднання імені Ю. Бойка-Блохина».

Публікація платна, плата за сторінку буде залежати від кількості учасників та обсягу поданого матеріалу (при укладанні матеріалів у ХІІ-му науковому Збірнику «Німецько-українського наукового Об’єднання імені Ю. Бойка-Блохина» автори платили по 107 грн. за статтю).

Проїзд та проживання – за рахунок учасників конференції. Запрошення на конференцію можна отримати від БНАУ за зверненням в оргкомітет конференції.

З вимогами до оформлення статті та іншою більш детальною інформацією щодо конференції Ви зможете ознайомитись у інформаційному листі.

Адреса: Білоцерківський національний аграрний університет, пл. Соборна, 8/1, м. Біла Церква, Київська обл., Україна, 09117.

Інформацію надано Німецько-українським науковим об’єднанням імені Юрія Бойка-Блохина

Перейти до вмісту