Бібліотека Університету Григорія Сковороди в Переяславі > Публікації > Анонси > Clarivate українською. Які безкоштовні вебінари можна відвідати у березні?

Весна іде – весні дорогу. А разом з її довгоочікуваним приходом платформа «Clarivate» пропонує науковій спільноті викладачів та здобувачів нашого університету долучитися до серії безкоштовних вебінарів, які традиційно проходять у двох повторах у програмі Webex за умов попередньої реєстрації. Обирайте зручний час, переходьте за вказаними посиланнями та натиснувши на слово Register заповніть реєстраційну форму. Більше того – організаторами передбачено сертифікат учасника для тих, хто відвідав більше 90 % основного часу вебінару.

9 березня 2021 року

Тема: «Можливості ресурсів Clarivate для успішної грантової заявки»

 Тези: Джерела Інформації про грантову підтримку у Web of Science Core Collection. Пошук і аналіз літератури, видань, майбутніх партнерів, джерел фінансування, оцінка власних шансів за допомогою бази. Аналіз ефективності співпраці за допомогою аналітичної системи InCites. Процедури та особливості оцінювання грантових заявок і на що варто звернути увагу при написанні проекту.

 Реєстрація:

10:15–11:15 https://bit.ly/3qgCtf7

 16:15–17:15  https://bit.ly/3jFSoB8

10 березня 2021 року

Тема: «Хижацькі видання: розпізнати і не припуститися помилки»

 Тези: Важливим етапом наукової діяльності є оприлюднення отриманих даних. З появою електронних видань, відкритого доступу, створення видання технічні аспекти не є досить складними. В деяких країнах формалізуються вимоги до видань в яких мають бути оприлюднені результати що виносяться на захист або отримання наукових звань. Мета цього – краще представлення світовій науковій спільності здобутків наших науковців. Проте часто через довірливість або відсутність досвіду, науковці як молоді так і поважного наукового віку стають жертвою хижацьких видань, які з’явилися у відповідь та вимоги ринку, не є майданчиками для обміну досвідом, а часто є або піратськими копіями знаних видань, або намагаються під них мімікрувати. Публікація в хижацьких виданнях це втрата результатів, часу, грошей і найголовніше репутації. Протягом вебінару обговоримо основні типи хижацьких видань, на що варто звернути увагу при доборі видання, як перевірити індексацію видання у наприклад Web of Science Core Collection

 Реєстрація:

10:15–11:15 https://bit.ly/3jFKibT

 16:15–17:15 https://bit.ly/3qfT82n

11 березня 2021 року

Тема: «Оцінка здобутків і співпраці установ за даними Web of Science Core Collection  та InCites»

 Тези: Складнощі та шляхи подолання пошуку і аналізу публікацій установи. Критерії ефективності співпраці. Визначення лідерів та розробка стратегії розвитку. Створення та підтримання в актуальному стані профілю установи. Пошук партнерів для виконання проектів. Відповіді на ваші запитання.

 Реєстрація:

10:15–11:15 https://bit.ly/3qcXVla

 16:15–17:15 https://bit.ly/2LDkMa4

12 березня 2021 року

Тема: «Journal Citation Reports»

 Тези: Для видань, що індексуються у Science Citation Index Expanded Social Science Citation Index за даними Web of Science Core Collection розраховується імпакт-фактор – показник впливовості видання. Формула, які є варіації, що таке квартиль для чого (не) варто застосовувати. Як перевірити імпакт-фактор та індексацію журналу у Web of Science Core Collection. Видання відкритого доступу і де можна опублікувати безкоштовно. Journal Citation Reports – це колекція видань з імпакт-фактором, що дозволяє аналіз видань певної предметної галузі і окремого журналу, порівняння та збереження списку обраних видань. Відповіді на ваші запитання.

 Реєстрація:

10:15–11:15 https://bit.ly/3penyAE

 16:15–17:15 https://bit.ly/3d5YZnh

Поміж тим, зверніть увагу на спільний російськомовний вебінар Clarivate та «Антиплагиат» «Publish not perish, или как не погибнуть при публикации», який відбудеться у четвер, 4 березня 2021 року у проміжку 9:00–11:00. Серед означених тем зібрання:

Тема 1. «Система «Антиплагиат» в помощь автору научных публикаций»:

 • Что такое «Антиплагиат» и как он работает;
 • Заимствования в публикации: правомерные и нет;
 • Как повысить оригинальность текста и надо ли;
 • Допустимо ли самоцитирование в научной статье;
 • Ответы на ваши вопросы;

Лектор: Ольга Беленькая, руководитель учебно-методического центра компании «Антиплагиат».

Тема 2. «Ресурсы Clarivate для авторов»:

 • Поиск, анализ, использование литературы по теме исследования в Web of Science Core Collection;
 • Подбор и оценка журнала для публикации. JCR и MJL;
 • Вызовы открытого доступа. Как опубликоваться безплатно;
 • Быстрое (пере)оформление публикации по формату издания без ошибок. EndNote;
 • Авторские идентификаторы – ResearcherID и ORCID;
 • Ответы на ваши вопросы;

 Лектор: Ирина Тихонкова, к.б.н., информационно-аналитические ресурсы и обучение. Clarivate.

 Реєстрація за посиланням: https://bit.ly/2NxxJn6

Нагадуємо вам про існування україномовного сайту «Clavirate», де ви завжди можете знайти найактуальніший розклад вебінарів. Крім того, від початку 2021-го року розклад вебінарів українською на постійній основі можна переглянути у телеґрам-каналі «Analytics українською», або у оновленій фейсбук-спільноті «Наукова Кухня» чи на youtube-каналах українською та російською мовами.

Блок корисних посилань для тих, хто дочитав до завершення:

Безкоштовний курс на Prometheus Наукова Комунікація в Цифрову епоху

Як зареєструватися на платформі Web of Science та користуватися поза межами установи

Як працювати в старому інтерфейсі WoS

Прес-центр бібліотеки

Перейти до вмісту