Безкоштовні вебінари від Clarivate у лютому й не тільки: запрошуємо зголошуватися до участі

Бібліотека Університету Григорія Сковороди в Переяславі > Публікації > Анонси > Безкоштовні вебінари від Clarivate у лютому й не тільки: запрошуємо зголошуватися до участі

Починаємо лютий з гарних новин для науково-педагогічної спільноти та здобувачів нашого університету, адже цей місяць у жодному разі не поступатиметься у кількості та якості безкоштовних вебінарів українською мовою, які, традиційно, будуть проходити у Webex. Перед тим як ви розпочнете вивчати їх різнотематичний асортимент та зголошуватися до участі дозволимо собі вкотре попередити Вас про стандартне обмеження Webex, який не підтримує операційну систему ХР та відсутність останніх версій браузеру. Задля уникнення подальших проблем наполегливо радимо Вам завчасно знайти відповідну техніку та оновити необхідні для плідного навчання застосунки до найновіших версій.

9 лютого 2021 року «Авторські профілі науковця: бонус чи тягар»

Доробок наукового працівника складається з опублікованих праць, які можуть бути представлені різними видами: статті, монографії, глави книг, матеріали конференцій, патенти тощо. Опубліковані у різних виданнях, часто під час роботи в різних установах, а інколи і під іншим прізвищем (якщо відбулася зміна прізвища), що унеможливлює автоматичного створення коректного профілю науковця. Цікавість наукової спільноти оцінюється за отриманими цитуваннями. Часто для первинної кваліфікаційної оцінки необхідно надати перелік публікацій та дані за цитуванням, а для науковця показник індексу Гірша. Формула h-index достатньо проста, але підрахунки проводяться за різними базами даних з різним контентом, певними особливостями індексації, що призводить до різних значень h-index у одного науковця. Для упорядкування колекції наукового доробку існує декілька авторських профілів. Про створення формування та підтримання у актуальному стані Publons|ResearcherID, ORCID, ResearchGate, Google Scholar: запропонований вебінар. Також зупинимося на складнощах, що можуть виникнути при пошуку робіт певного автора у Web of Science Core Collection та як їх подолати. Як оцінити науковий доробок автора. Чи можна вплинути на цитованість роботи? Чи може автор розмістити роботи у відкритому доступні. Відповіді на ваші запитання.

Реєстрація (час київський):

10:15–11:15 https://bit.ly/2M0Dk4L

16:15–17:15 https://bit.ly/2LQOHfH 

10 лютого 2021 року «Можливості і функції референс-менеджера EndNote (my.endnote.com)» 

З часом при опрацюванні наукової літератури постає питання її зручного зберігання та навігації та коректного використання при написанні власних робіт, оскільки в різних виданнях свої правила оформлення пристатейних переліків літератури. Найстарішим з наявних на ринку референс або бібліографічних менеджерів є EndNote. Для передплатників Web of Science існує можливість безкоштовного користування розширеною он-лайн версією. На вебінарі про швидкий старт, створення, наповнення та впорядкування власної колекції статей, імпорт публікацій з Web of Science, он-лайн бібліотек, пошукових систем, сайту видання, створення запису власноруч. А також про структуру статті, типи форматів пристатейної літератури і швидке оформлення рукописів за форматом журналу. Експорт даних з EndNote при створенні звітів. Відповіді на ваші запитання залишені в реєстраційних анкетах.

Реєстрація (час київський):

10:15–11:15 https://bit.ly/3qLeXqw 

16:15–17:15 https://bit.ly/3t0Ht9J 

11 лютого 2021 «Розширений пошук в новому інтерфейсі»

Переглянемо які нові функції з’явилися в новому інтерфейсі Web of Science у січні 2021. Шліфуватимемо майстерність роботи з Core Collection у новому інтерфейсі. Розширений пошук для вирішення більш складних пошукових задач. Аналіз, збереження, корегування отриманих даних. Створення і збереження звітів. Відповіді на запитання, які ви поставите в анкетах.

 Реєстрація (час київський):

10:15–11:15 https://bit.ly/2Yds6w4 

16:15–17:15 https://bit.ly/3boXLTb 

12 лютого 2021 року «Відкритий доступ та план S» 

14 лютого 2002 року було оприлюднено Будапештську ініціативу відкритого доступу, яку було обговорено 1–2 грудня 2001 на конференції, що організував Інститут відкритого суспільства. В документі міститься вже класичне визначення «відкритого доступу». Як розвивається відкритий доступ? Які зміни приніс він у оприлюднення і розповсюдження результатів досліджень? У вересні 2018 cOAlition S, міжнародним консорціумом грантодавців та установ, було проголошено план S, який має на меті миттєвий доступ до результатів досліджень кожному і мав вступити в дію з 1 січня 2020 але початок було відкладено на 2021. Про десять принципів плану S і готовність до них наших установ, а також про можливості та виклики відкритого доступу, журнали відкритого доступу та вартість публікації. Відповіді на ваші запитання залишені в реєстраційних анкетах.

Реєстрація (час київський):

10:15–11:15 https://bit.ly/2Y9L3zV         

16:15–7:15 https://bit.ly/2YbGhlq 

Інформація для тих, хто відвідував серію вебінарів протягом січня. Якщо ви прослухали більше 90 % основного часу вебінару, то сертифікат учасника мав надійти на електронну скриньку, яку ви вказали при підключенні, вчора – 31 січня. Якщо усі умови виконані проте сертифікат і досі не отримано напишіть на вказану нижче пошту, вказавши дату вебінару, час проведення та електронну пошту, яку вказували при підключенні.

Наостанок маємо ще одну приємну новину для науковців – протягом року організатори чекають Вас на щомісячній серії «Clarivate (https://clarivate.com/) науковцям або місце зустрічі змінити неможна». Кожного другого четверга місяця о 16:15 вони гарантують проведення вебінару українською мовою з можливістю отримати сертифікати. Реєстрацію на всі вебінари відкрито, а теми будуть оголошуватися за місяць. Занотовуйте дати та реєструйтесь вже зараз за покликаннями нижче:

11 березня 2021 https://bit.ly/2LDkMa4

8 квітня 2021р.  https://bit.ly/3hXu9h9 

13 травня 2021р.  https://bit.ly/3nvThwy

10 червня 2021р.  https://bit.ly/38rG7fH

8 липня 2021р.  https://bit.ly/35qVseq 

12 серпня 2021р.  https://bit.ly/3i71ZQU 

9 вересня 2021р. https://bit.ly/2Xt9F6w 

14 жовтня 2021р. https://bit.ly/3hYu3FX

11 листопада 2021р. https://bit.ly/35u3DGW

9 грудня 2021р. https://bit.ly/38v8WrB

І навіть ще це не все. Якщо мова не відіграє для Вас вагомого значення, то розклад вебінарів російською мовою завжди можна знайти тут, а сертифікати передбачено за серію з трьох вебінарів з обранням довільного часу. У свою чергу, графік вебінарів мовами Євросоюзу ви завжди можете віднайти тут, проте участь у них не передбачає отримання сертифікатів

Нагадуємо вам про існування україномовного сайту «Clavirate», де ви завжди можете знайти найактуальніший розклад вебінарів. Крім того, від початку 2021-го року розклад вебінарів українською на постійній основі можна переглянути у телеґрам-каналі «Analytics українською», або у оновленій фейсбук-спільноті «Наукова Кухня» чи на youtube-каналах українською та російською мовами.

Блок корисних посилань для тих, хто дочитав до завершення:

Безкоштовний курс на Prometheus Наукова Комунікація в Цифрову епоху

Як зареєструватися на платформі Web of Science та користуватися поза межами установи

Як працювати в старому інтерфейсі WoS

Прес-центр бібліотеки

Перейти до вмісту