Вітання з нагоди 75-річчя українського дипломата та друга нашої книгозбірні Юрія Васильовича Костенка

6 листопада 2020 року виповнюється 75 років українському дипломату, Надзвичайному і Повноважному Послу України Юрію Костенку.

Після закінчення історичного факультету Київського державного університету імені Тараса Шевченка (1968 р.) Юрій Костенко працював на різних посадах в МЗС УРСР. З 1988 р. – Постійний Представник України при міжнародних організаціях у Відні, з 1992 р. – Надзвичайний і Повноважний Посол України в Австрійській Республіці, з 1994 – в ФРН. З 1997 по 2001 рр. – Генеральний інспектор, Посол з особливих доручень Генеральної інспекції МЗС України. З 2000 по 2006 рр. – Надзвичайний і Повноважний Посол України в Японії, а з 2004 р. – за сумісництвом ще і в Республіці Філіппіни. З 2006 р. – заступник Міністра закордонних справ України. З 2009 по 2012 рр. – Надзвичайний і Повноважний Посол України в Китайській Народній Республіці і в Монголії за сумісництвом.

Серед нагород ювіляра: Почесна грамота Київського міськвиконкому за участь у рятувальних роботах у місті Спітак (1989), Почесна відзнака Президента України (1996), вищий орден Португалії (1998).

У бібліотеці Університету Григорія Сковороди в Переяславі зберігається персональна колекція дарів родини Юрія Костенка і Людмили Скирди. Книги з особистої бібліотеки Юрія Васильовича та Людмили Михайлівни, серед яких чимало авторських видань, мають широку аудиторію серед користувачів нашої книгозбірні. Колекція містить також авторські видання, зокрема, збірки поезій Людмили Скирди та наукові праці Юрія Костенка з археології – захоплення,  яке він проніс через все життя. І зараз Юрій Васильович продовжує займатися археологічними дослідженнями і науково опрацьовує ті матеріали, які були зібрані ним протягом шістдесяти років. Підтвердженням  цьому є книги: Костенко Ю. В.  Археологічні пам’ятки Середнього Потрубіжжя / Ю. В. Костенко. Переяслав-Хмельницький (Київ. обл.) : Лукашевич О. М., 2015. 550 с. (Серія «Краєзнавча бібліотека Переяславщини» ; вип. 2); Костенко Ю. В.  Неолітичні пам’ятки Середнього Потрубіжжя / Ю. В. Костенко. Переяслав (Київ. обл.) : Домбровська Я. М., 2020. 148 с. (Серія «Краєзнавча бібліотека Переяславщини» ; вип. 14); Костенко Ю. В.  Пам’ятки пізнього Трипілля у Середньому Потрубіжжі / Ю. В. Костенко. Переяслав (Київ. обл.) : Домбровська Я. М., 2020. 108 с. (Серія «Краєзнавча бібліотека Переяславщини» ; вип. 15).

«Кожен науковець, який займається вивченням археологічним пам’яток Переяславщини обов’язково стикається з працями Юрія Васильовича, написаними в 70-80-х рр. ХХ ст. Між іншим, знамените поселення Семенівка на межі Переяславщини та Баришівщини, свого часу, було виявлено саме ним» – зазначає кандидат історичних наук, професор кафедра історії та культури України та спеціальних історичних дисциплін факультету історичної і соціально-психологічної освіти Університету Григорія Сковороди в Переяславі, заступник генерального директора НІЕЗ «Переяслав» з наукової роботи та, принагідно, науковий редактор нещодавно-виданого тритомника Юрія Васильовича Олександр Колибенко, у вітальному відео з нагоди ювілею відомого дипломата та археолога.

Колектив сковородинівської бібліотеки та нашого університету щиросердно вітає Юрія Васильовича з ювілеєм і бажає йому та всій його родині прихильності долі, невичерпної енергії, успішної реалізації життєвих і творчих планів!

P.S: Поміж тим, ювілейний бібліографічний покажчик авторської колекції особистої бібліотеки Юрія Костенка і Людмили Скирди, створений співробітниками книгозбірні, розміщений в інституційному репозитарії університету.

Прес-центр бібліотеки

Останні коментарі

    Перейти до вмісту