Сковородинівських науковців запрошено до участі у серії літніх вебінарів: поспішайте зареєструватися

Бібліотека Університету Григорія Сковороди в Переяславі > Публікації > Анонси > Сковородинівських науковців запрошено до участі у серії літніх вебінарів: поспішайте зареєструватися

І досі в роздумах щодо того, як додати цьому літу конструктиву та збагатитися новими знаннями і вміннями у галузінауки? Сьогодні ми маємо для Вас важливу й, водночас, цікаву інформацію – з 6 по 10 липня (включно) відбудеться остання серія із шести вебінарів про можливості використання електронної бази даних Web of Science Core Collection українською мовою тривалістю в одну годину, проте зверніть увагу, що кожен з ним починатиметься у різний час.

Більше того, 8 липня на Вас чекає ще й додатковий бонусний вебінар про академічну доброчесність з чудовими запрошеними лекторами, тому зарезервуйте для розвитку як мінімум дві години.

Як зазначають організатори, за кожен вебінар можна отримати сертифікат учасника при умові завчасної реєстрації, завчасного підключення та прослуховування вебінару не менше ніж 90 % часу його проведення.

Звертаємо вашу увагу, що підтримувані версії Windows для входу в вебінар 7, 8, 10. Відтак, якщо ви користуєтеся іншою версією Вам слід завчасно попіклуватись про те, аби знайти відповідну техніку для входу в систему.

Якою є програма вебінарів?

6 липня 14:15-15:15

Тема: «Публікації в міжнародних виданнях»

Резюме: Що дає науковцю публікація в міжнародному виданні? Як обрати видання для публікації? Де опублікуватися безкоштовно? В яких журналах більше статей за моєю темою за останні роки? Як зберегти перелік таких видань? Що таке високоцитована робота? Чи є обмеження за кількістю авторів, установ, посилань в переліку літератури? Як швидко статтю прорецензують і надрукують? Структура статті, правила оформлення. Що можна/не можна робити зі статтею після публікації? Перевірка індексації видання у Web of Science Core Collection. Відповіді на ваші запитання.

Реєстрація (тут)

7 липня 14:15 – 15:15

Тема: «Пошук і аналіз літератури у Web of Science Core Collection»

Резюме: Що дає науковцю робота з платформою Web of Science? Як знайти найцитованіші роботи за вашою темою, визначити найвпливовіші установи, видання, авторів, фонди, що фінансували ці дослідження, зберегти історії пошуку та налаштування повідомлень про появу нових документів або цитувань. Порівняння можливостей базового та розширеного пошуку. Робота з списками літератури. Визначення хто і де цитували мої роботи або мій журнал які не індексуються в Web of Science Core Collection. Відповіді на ваші запитання.

Реєстрація (тут)

8 липня 11:00 – 13:00

Загальна тема: «Академічна доброчесність – запорука успішного розвитку науки і держави»

Тема 1: «Наукова етика та академічна свобода: виклики часу та ризики ціннісної трансформації»

Доповідач: Ярошенко Тетяна Олександрівна, к.і.н, доц., віце-президент з наукової роботи та інформатизації Національного університету «Києво-Могилянська академія»

Резюме: Про ризики втрати цінностних етичних орієнтирів університетської науки та освіти в сучасних умовах. «Каргокульт» символьно-наукометричних оцінок роботи науковців, мотивації до роботи, комерціалізації університетів тощо. Досвід НаУКМА у запровадженні міжнародних стандартів та етичних принципів.

Тема 2: «Академічна доброчесність в університеті: нормативно правове регулювання, технологічні рішення, популяризація»

Доповідач: Главчева Юлія Миколаївна, заступник директора науково-технічної бібліотеки, Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»

Резюме: Імплементація принципів академічної доброчесності (АД) в освітній та науковий процес є актуальним завданням. Університети проводять активну роботу для вирішення цього завдання: нормативно правове регулювання, запровадження в дію технологічних рішень, використання академічних інформаційних компетентностей та популяризація принципів АД. У презентації представлено як бібліотека університету долучається до цієї роботи: інформаційне забезпечення, публікаційна підтримка, навчання.

Реєстрація (тут)

Тема 3: «Академічна етика vs наукометрія»

Доповідач: Тихонкова Ірина Олександрівна, к.б.н., інформаційно-аналітичні ресурси та навчання, Clarivate

Резюме: Стандартні запитання: як прискорити публікацію, скільки авторів може бути у статті, чи додається керівник відділу до статті за замовчуванням, які джерела вказати в переліку літератури, наскільки детально описувати експеримент, чи можу використати ілюстрацію зі своєї чи чужої роботи, які методи статистики використати, чому не можу повторити свій текст ще раз, чи не вкрадуть мої результати рецензенти, чи можна подати одночасно в кілька видань, чому необхідно вказувати грантову підтримку, що таке конфлікт інтересів, хто може написати за мене статтю, як обрати видання для публікації, хочу опублікуватися в наукометричному виданні але там все платно, що можу робити з опублікованою роботою, як збільшити індекс Гірша та інші виходять з недостатнього усвідомлення принципів академічної етики. Про основні принципи, міжнародні норми та наслідки їхнього недотриманні на вебінарі.

Реєстрація тут

8 липня 15:15 – 16:15

Тема: «Оновлений Journal Citation Reports»

Резюме: Щороку у червні виходить оновлений Journal Citation Reports. На вебінарі згадаємо про імпакт-фактор як і для яких видань розраховується, чому не розраховується для AHCI та ESCI. Не оминемо квартиль, індекс оперативності, 5 річний імпакт фактор, Eigenfactor і інші показники доступні в Journal Citation Reports. Проаналізуємо нового маємо в новому випуску? Що у українських видань? Наскільки змінилися показники? Як користуватися? Скільки видань з економіки, педагогіки, права та ін. мають імпакт фактор? Чим може бути корисним науковцям та журналам? Оцінка видання, категорії, вибір та збереження видань певної категорії певного квартилю, формування звітів з обраними параметрами. Відповіді на ваші запитання.

Реєстрація тут

9 липня 15:15 – 16:15

Тема: Демонстрація, аналіз і оцінка наукового доробку науковця

Резюме: Які складнощі виникають при пошуку робіт певного автора? Як знайти та проаналізувати роботи науковця, що проіндексовані у Web of Science Core Collection Що можемо знайти окрім індекса Гірша. Що впливає на цитованість робіт, як можна збільшити шанси бути процитованими, Publons|ResearcherID, ORCID, Researchgate, Google Scholar. Створення, наповнення, підтримка, коректне застосування. Відповіді на ваші запитання.

Реєстрація тут

10 липня 14:15 – 15:15

Тема: «Аналітичний інструмент InCites для установи та науковця»

Резюме: Оглядовий вебінар можливостей InCites для наукової роботи її планування та оцінці. Знайомство з інтерфейсом, даними доступними для аналізу, готовими звітами та формування статистики за визначеними критеріями. Абсолютні та нормалізовані показники і їхній розрахунок. Як наша установа виглядає на світовому рівні, які теми більш успішні, завдяки чому, які партнерства більш продуктивні та ефективні. Чому важливо для установи мати профіль у Web of Science і як його створити та оновити. Як визначити перспективних партнерів за певною темою і зберегти отримані дані. Відповіді на ваші запитання.

Реєстрація тут

Зверніть увагу, що записи вебінарів українською завжди доступні на  YouTube

Крім того, нагадуємо, що курс «Наукова комунікація в цифрову епоху» відкритий й чекає на своїх слухачів за адресою.

Задля того, аби не пропустити вебінари, семінари та новини українською долучайтеся до сторінки  організаторів у Facebook

Інформацію розміщено на правах партнерства

Перейти до вмісту