На каву з Шевченком – формат, що подарував зустріч із прекрасним

Весняний, огорнутий сонцем, ранок 5 березня 2020 року обіцяє щасливий день. Читальна зала Сигізмунда ІІІ, де традиційно відбуваються артвиставки, майстер-класи з живопису та декоративно-прикладного мистецтва, сеанси арттерапії, кіносеанси й творчі вечори, зустрічає усіх приємним і красивим інтер’єром, який надихає на творчу бесіду. Саме тут, напередодні відзначення 206-річниці від дня народження Тараса Шевченка, поціновувачі його творчості – студенти та викладачі, бібліотекарі й музейники, художники, освітяни та школярі зустрічаються аби в дружньому колі поспілкуватися у межах години спілкування «Артпростір. На каву з Шевченком».

Не секрет, що чашка кави є запорукою ідеального початку гарної справи, тому і в цей день цей напій з неймовірним, розкішним смаком запрошує насолоджуватися такими ж неймовірними митями спілкування з цікавими людьми.

У цей день в університетській бібліотеці художниця, мистецтвознавиця, директорка Переяславської дитячої художньої школи Ірина Кузьмицька презентувала розміщену в просторі виставку образотворчих робіт своїх вихованців «Шевченко в моєму серці». Своїми роздумами про художній спадок і майстерність Тараса Шевченка, його вплив на сучасних митців поділилися переяславські художники Микола Плєхов, Роман Мотузок, доцентка кафедри мистецьких дисциплін ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький ДПУ імені Григорія Сковороди» Ольга Стрілець. Про позачасовість Шевченка, особисте осмислення творів, популяризацію спадщини та увічнення його пам’яті у Переяславі говорили провідний фахівець соціально-гуманітарного відділу університету та ведучий заходу Олександр Молоткін, історик, завідувач меморіального музею архітектора В. Г. Заболотного НІЕЗ «Переяслав» Андрій Кузьменко, режисер-постановник НЦК «Зустріч» відділу культури Переяславської міської ради Едуард Нікітін, директорка університетської бібліотеки Ольга Шкира. На сам кінець краєзнавець Микола Чирков анонсував вихід нової книги про історію села В’юнище, з яким була пов’язана доля Тараса Шевченка. Цікаві промови доповнив творчий виступ учнів-переможців літературно-мистецького фестивалю «Переяславська осінь Кобзаря 2019».

Шевченко завжди сучасний, бо в ньому – весь український всесвіт. Його письменницька спадщина багатогранна: поезії, поеми, прозові й драматичні твори. Він був талановитим ілюстратором, портретистом, живописцем, графіком, майстром офорту.

Прес-служба бібліотеки

ФОТОГАЛЕРЕЯ

Останні коментарі

    Перейти до вмісту