​​ «Віра найбільше скріплює сили душі…»

 

 

«Коли поміж хлібом і свободою народ обирає хліб, він зрештою втрачає все, в тому числі і хліб. Якщо народ обирає свободу, він матиме хліб, вирощений ним самим і ніким не відібраний…»

Степан Бандера

 

 

110 років тому народився Степан Андрійович Бандера

 

  • Провідник Організації українських націоналістів народився 1 січня 1909 року в селі Старий Угринів — тепер це Калуський район Івано-Франківської області.

  • Бандера ніколи не ходив до школи.

  • Перші псевдо – «Сірий», «Лис», «Баба».

  • До першого арешту 1934 року Бандеру близько десятка разів затримувала поліція.

  • У 27 років поляки засудили Бандеру до двох довічних ув’язнень.

  • Гроші на втечу з тюрми дала американська діаспора.

  • Вбили Бандеру 15 жовтня 1959 року у Мюнхені.

  • Степан Бандера був похований 20 жовтня 1959 року на мюнхенському цвинтарі Вальдфрідгоф.

  • У світі є 6 музеїв Степана Бандери, один з яких в Лондоні.

 

1 січня 2019 року минає 110 річниця з дня народження видатного політичного діяча, лідера ОУН Степана Бандери. ​​ Пропонуємо читачам книги із фонду книгозбірні та з архівних колекцій Юрія Бойка-Блохина, Бориса Чернова та Романа Ференцевича.

 

 

 ​​​​ Перепічка Є.

Феномен Степана Бандери : [монографія] / Є. Перепічка. – Львів : Сполом, 2006. – 736 с.

 

У монографії Євгена Перепічки досліджено життя і діяльність Степана Бандери, одного із ідеологів національно-визвольної боротьби української нації ХХ ст. Проаналізовано теоретичну спадщину Степана Бандери. ​​ 

До монографії увійшли документи ОУН-р, а саме: матеріали ІІ-го та ІІІ-го Великих Зборів ОУН революційної, інструкція «Боротьба і діяльність ОУН під час війни», декілька інтерв’ю Степана Бандери з іноземними журналістами.

​​ 

 

Страсті за Бандерою / упоряд. : Т. С. Амар, І. Балинський, Я. Грицак. – 2-ге вид., б. зм. – Київ : Грані-Т, 2011. – 400 с. – (De profundis).

 

У цій книжці зібрані матеріали трьох фахових дискусій про феномен Бандери, як в останні роки провадили українські та іноземні історики й есеїсти. Важливо те, що упорядники не надавали тут переваги жодному з численних поглядів на місце й роль провідника ОУН в українській та європейській історії, а всі матеріали дискусій подали максимально повно. Тож яка позиція кому буде ближча – вирішувати самому читачеві.

 

 

​​ 

​​ Вбивство Степана Бандери. - Львів : Червона калина, 1993. - 356 с. : іл. - (Сини України).

Таємниця смерті Степан Бандера тримала майже два роки, аж поки вбивця Богдан Сташинський, рятуючись від своїх господарів із КДБ, втік із Москви до Західної Німеччини й добровільно віддався до рук правосуддя. Видавництво «Червона Калина» за дозволом керівництва Конгресу Українських Націоналістів використала для цієї книжки матеріали з однойменного збірника, виданого у 1965 році в Мюнхені під редакцією Д. Чайковського. На жаль, видавництво не має змоги повністю перевидати згаданий збірник; ми вибрали тільки важливіші матеріали, які на вашу думку, читачам на сході й на заході України привідчинять ще одне вікно в нашу трагічну історію.

 

 

 

 

 

 

 

Життя і діяльність Степана Бандери: спогади, документи, матеріали / [ред. і упоряд. М. Посівнич]. - Тернопіль : Астон, 2008. - 448 с.

 ​​ ​​ ​​​​ 

Пропоноване видання присвячене життю та діяльності Провідника українського визвольного руху – Степана Бандери в 1920-х -1950-х роках. На основі спогадів та документів у книзі висвітлено боротьбу Організації Українських Націоналістів, показано роль ОУН та її лідера у тогочасних суспільно-політичних процесах в Україні. Крім того, тут читач зможе довідатися про родинне, шкільне, студентське оточення, в якому формувався майбутній Голова проводу ОУН.

 ​​ ​​​​ 

 

 

 

 

 

Книш З.

Розбрат : спогади й матеріяли до розколу ОУН у 1940 - 1941 р. / Зиновій Книш ; обклад. І. Кейвана. - Торонто : Срібна сурма, [195--]. - 432 с. : іл.

 

​​ На перші роки другої світової війни припадає сумна подія розколу Організації Українських Націоналістів на дві частини: одну, що залишилася під керівництвом «Проводу Українських Націоналістів» (ПУН) на чолі з його Головою, полковником Андрієм Мельником, і другу, що створила для себе «Революційний Провід Організації Українських Націоналістів», очолений покійним уже сьогодні Степаном Бандерою…

 

 ​​​​   

​​ ​​ Життя Степана Бандери : зб. ст. і докум. / Асоціяція Діячів Укр. К-ри ; зібр. і зред. Л. Полтава. - Нью-Йорк : Мета, 1987. - 64 с. : іл.

 

Ледве чи існує інша людина із останніх десятиріч нашого змагання за волю, яка заслуговувала ​​ б на більшу пошану і вдячність української нації, як Степан Бандера

 

​​ «Комунізм цілком противний духові української нації»

 ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​​​ Степан Бандера