Дари і дарувальники
  • Register

13.01-2

Айвазян О. Б.

Бібліотеки Поділля (друга половина XIX - початок XX ст.) : монографія / О. Б. Айвазян, В. С. Прокопчук. - Кам' янець-Подільський : Зволейко Д. Г., 2016. -256 с.

 

У монографії піддано науковому аналізу процес формування мережі бібліотек у Подільській губернії в другій половині XIX - на початку XX ст. Встановлено кількість бібліотек, склад їх фондів, роль держави, громадських організацій, церковних, освітніх і громадських діячів у формуванні мережі, організації діяльності бібліотек краю.

Для працівників бібліотек, науковців, студентів вищих навчальних закладів відповідних спеціальностей.

 

13.01

Компанцева Л.Ф.

Інтернет-лінгвістика : підручник / Лариса Феліксівна Компанцева. – Луганськ : Янтар, 2012. - 300 с.

Підручник посвячено побудові концепції нового напряму лінгвістичного знання - інтернет-лінгвістики - поліпарадигмальної дисципліни, яка досліджує типологічні особливості всіх рівнів інтернет-комунікації: функціонально-системного, дискурсивного, концептуального, соціолінгвістичного, лінгвогендерологічного тощо. Матеріали підручника істотно доповнюють теорію та практику лінгвокогнітології, лінгвопрагматики й лінгвокультурології і є основою для подальшого дослідження інтернет-комунікації та розроблення її типології.

Теоретичний матеріал підручника грунтується на синтезі найновіших лінгвістичних концепцій і традицій класичного мовознавства. У підручнику розроблено комплекс творчих завдань та тестів із кожної теми, які сприятимуть формуванню вмінь і навичок аналізу інтернет-комунікації в поєднанні різних параметрів і складників. Матеріали підручника доповнено словником термінів з інтернет-лінгвістики.

Для курсантів та студентів напряму «Філологія» вищих навчальних закладів, аспірантів, викладачів. Матеріали підручника можуть бути корисними широкому колу фахівців, які цікавляться проблемами інтернет-комунікації.

Шовкошитний Володимир

Запали свічу : поезія / Володимир Шовкошитний. — Київ :Український пріоритет, 2015. — 256 с.

Нова книга знаного українського поета й прозаїка Володимира Шовкошитного це своєрідний підсумок 30-річного шляху в літературі. Це також і роздуми над глибинними проблемами нашої історії, віри й нашої хресної путі манівцями «чужих пустель» активного учасника всіх трьох новітніх українських революції, одного з творців відродження Української держави.

Ця книга — це три любові автора: до Бога, до України й до Дружини. Автор ніби говорить нам: «Можна до смерти клясти темряву — і буде темно. Запали свічу!»

 12.12-2

 

Єременко Світлана

Терикони під літаком : оповідання / Світлана Єременко. — Київ : Український пріоритет, 2016. — 280 с.

Провідною темою С. Єременко є проблема жінки в сучасному українському суспільстві. У творах письменниці жінка постає ніжною й пристрасною та водночас активною і вольовою особистістю, яка вміє відстоювати свої принципи. В оповіданнях С. Єременко порушуються складні проблеми українського суспільства — манкуртство, колоніальна спадщина, алкоголізм, наркоманія, корупція, зубожіння населення, покинуті старі батьки, запущені села. Зібрані твори мають виразний соціальний характер та водночас вирізняються глибоким психологізмом. Відчувається неабияке вміння авторки проникати в гущу подій, вихоплюючи найактуальніші проблеми сьогодення, та в нетрі людської душі, помічаючи там найпотаємніше і найсокровенніше.

 12.12-3

 

Слапчук Василь

Поміж світів і сяяння світил : роман / Василь Слапчук. — Київ : Український пріоритет, 2016. — 280 с.

Роман «Поміж світів і сяяння світил» — історія чоловіка, одержимого жінкою. Учасник афганської війни, таємничий і містичний Немо — герой попереднього роману Василя Слапчука «Та сама курява дороги», попри зовнішню нездоланність, незламність і незворушність, виявляється беззахисним перед коханням. Як умістити в собі таланти бездоганного логіка й філософа, неперевершеного воїна зі становищем звичайного підкаблучника? Хто ти, Немо (Марко Затока), якщо з-поміж перспектив стати світилом прикладної математики або ж зіркою-кілером вибираєш роль звичайної тріски в гірському потоці? Чи, маже, все це нам тільки здається? Відповідь знає лише автор. Вона у Ваших руках!

 12.12-4

 

Кузан Василь

Експрес-наречений : роман / Василь Кузан. — Київ : Український пріоритет, 2016. — 272 с.

«Бомбезне весілля», «Весільний гамбіт», «Весілля по-закарпатськи», «Весілля з трьома невідомими» — все це робочі назви роману Василя Кузана, які тією чи іншою мірою передають його суть. Весілля у цій книжці справді багато — тут і народні традиції, і шокові ситуації, і колоритна говірка та народні пісні, і міліція, яка береже не нас, і гості, цікавість яких переважує здоровий глузд... Все це подано під соусом іронії, самоіронії та невимученого гумору, що надає особливого шарму авторському стилю та дозволяє насолоджуватися текстом навіть тоді, коли на очі накочуються сльози. Бо на весіллі буває всяке — як і в житті.

Це книга для дорослих. Для тих, хто вміє думати та аналізувати. Хоча передбачити розвиток подій, описаних автором у романі, навряд чи хтось зможе. А думати? Ми всі думаємо. На жаль, дуже часто після того як...

 12.12-5

 Широкинська операція : спогади учасників наступу / полк «Азов». – Київ ; Маріуполь ; Мена : Орієнтир : Домінант, 2016. – 72 с. : фото. – ISBN 978-966-2610-82-6

 

У лютому 2015 року полк «Азов» здійснив задачу з послаблення тиску на Дебальцеве, провівши наступальну операцію в інших напрямках, а також створив буферну зону, яка убезпечила Маріуполь від повтору ворожих обстрілів.

 12.12-1

Дарувальник: Цивільний Корпус «Азов»

Висловлюємо подяку за подаровані книги: